Choroba a przesunięcie terminu miesiączki

Witam! 2tyg temu stwierdzono u mnie odmiedniczkowe zapalenie nerek i zakażenie części ukł. moczowego. Przyjmowałam antybiotyk (Ciprinol). W 15stym dniu cyklu miałam USG ginekologiczne i jamy brzusznej. Lekarz stwierdził, że w jajniku nie ma już pęcherzyka także jest po owulacji. Od tego czasu minęło 17 dni (32 dzień cyklu) i nie dostałam okresu. Zazwyczaj okres pojawiał się w 24-26 dniu. Czy takie przesunięcie powstało na skutek choroby?Czy podczas USG w 15 dniu lekarz mógłby stwierdzić ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Na skutek infekcji, przyjmowanych leków mogło powstać opóźnienie w terminie miesiączki. Proponuję w razie braku krwawienia miesięcznego wykonać test ciążowy lub udać się do ginekologa.