Choroba jelit, infekcje HP i zaburzenia czynnościowe jelita grubego

Mam pytanie właśnie dostałam wypis ze szpitala . Na rozpoznaniu mam napisane choroba jelita nie określona . Mam napisane również , że mam infekcję HP oraz zaburzenia czynnościowe jelita grubego spowodowane przebiegiem anatomicznym.Mam przepisany lek duspatalin 2 razy dziennie. Moje głowne pytanie to jak mam teraz postępować , stosować jakąś diete , czy mogę normalnie pracować fizycznie? oprócz brania tabletek mogę coś jeszcze robić, stosować?

Witam! Określenie "choroba jelit nieokreślona" nie jest konkretnym rodzajem jednostki chorobowej a rodzajem grupy chorób do rozliczenia hospitalizacji z NFZ. Dla Pani to określenie w zasadzie nie ma znaczenia. Jeśli chodzi zaś o pozostałe zapytania to jak najbardziej może Pani pracować i funkcjonować normalnie. Dieta uzależniona jest natomiast od prezentowanych dolegliwości - zaburzenia czynnościowe mogą bowiem przebiegać zarówno z zaparciami jak i biegunką.