Chwilowy bol po prawej stronie głowy

Dzień dobry. Mam 24 lata, prowadzę raczej siedzący tryb życia. Jeśli wysiłek to tylko umysłowy - w pracy i na uczelni. Od kilku tygodni prawie codziennie, kilka razy dziennie pojawia się chwilowy ból po prawej stronie głowy, tuż nad uchem. Towarzyszy mu lekki zawrót głowy, nic poważnego, ale jednak denerwujący. Ból pojawia się w różnych porach dnia. Czy powinnam się martwić? Jak temu zapobiec? Jestem również bardziej senna, ale winię za to pogodę i zmianę pory roku.

Michał Springer

Witam, bóle głowy utrzymujące się przez dłuższy czas są wskazaniem do konsultacji specjalistycznej. Niestety na podstawie informacji od Pani, nie jestem w stanie ustalić charakteru bólu i jego ewentualnej przyczyny. Takie dolegliwości mogą być związane z chorobami układu krążenia, endokrynologicznymi lub neurologicznymi. Do czasu wizyty u lekarza, doraźnie można stosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Pozdrawiam