Ciągłe infekcje górnych dróg oddechowych

Witam..Moja 6 letnia córka ciagle choruje na infekcje górnych dróg oddechowych,kaszel, gorączka,katar,co się wyleczy to zaraz po 2 tygodniach znowu jest chora.Przyjela już tyle,syropów od grypy od infekcji na wzmocnienie leki, robione tez były badania na krew,mocz, kał i nadal nic.prosze o porade, przyjmuje Entitis,zelazo i inne leki i nic.

Witam,
Dla okresu przedszkolnego charakterystycznym jest wzmożenie zachorowalności u dzieci, które w ten sposób nabierają naturalnej odporności. Nie niepokoił bym się tym. Diagnostykę układu odpornościowego można rozpocząć, gdy dziecko przechodzi 8 lub więcej zakażeń w ciągu roku, jednak ostatecznie decyzję o tym podejmuje lekarz pediatra opiekujący się dzieckiem. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli są to aż tak częste infekcje może warto jest udać się do lekarza immunologa klinicznego. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza pediatry, po badaniu i sprecyzowaniu jak wyglądały infekcje i czego dotyczyły będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.