Ciągłe osłabienie- przyczyny?

Zrobiłem sobie morfologie (mężczyzna 30lat), ale niektóre wartości przekraczają norme - w wiekszości to te %: WBC 6,7 ok NEUT 2,7 ok NEUT% 40,2% obnizony [45-75] LYMPH 3,4 ok LYMPH% 51,4% podwyzszony [20-48] MXD 0,6 ok MXD% 8,4% podwyzszony [2-8] RBC 5,24 ok HGB 16 ok HCT 43,4 ok MCV 82,8 ok MCH 30,5 ok MCHC 36,9 podwyższony [32-36] RDW-SD 34,5 obnizony [34,6-45,6] PLT 250 ok PDW 12,3 obnizony [12,3-19,5] MPV 9,9 ok P-LCR 25,5 oraz rozmaz: SEG 51 LYMP 41 MONO 8 Jestem osłabiony, senny czasami miewałem lekkie zawroty głowy. Miałem niskie żelazo parę miesięcy temu i teraz się ustabilizowało FE 20,3 (potas 4,2 sod 144, glukoza 5,5 cholesterol 4,5). Byłem już i u rodzinnego (za mało ruchu powiedział) u specjalisty (nerwy) i u neurologa, który kazał zrobić tomografie, a z mózgiem wszystko ok (5 lat temu miałem zapalenie nerwu wzrokowego i teraz kontrolnie kazali zrobić czy nie ma zmian demielnizacyjnych i na szczeście nie ma). A moje samopoczucie jest średnie, osłabiony senny i słaby.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Niski poziom żelaza i niedokrwistość z tego powodu jest czymś częstym i niegroźnym u kobiet. Natomiast jeśli niedobór żelaza pojawia się u mężczyzny (nie ma Pan niedokrwistości) może to oznaczać problem dalece bardziej poważny. Takie choroby jak: choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, żylaki przełyku czy nawet nowotwór jelita grubego (również inne nowotwory) mogą dawać i spadek poziomu żelaza i osłabienie.

Przesunięcie populacji białych krwinek w kierunku limfocytów ale bez limfocytozy czy leukocytozy może świadczyć o przewlekłej infekcji bakteryjnej lub wirusowej, która również może powodować uczucie osłabienia. Czekają Pana długie i często nieprzyjemne badania w celu znalezienia przyczyny ale warto się podjąć szukania. Zwłaszcza, że może to być schorzenie bardzo poważne. Zacząłbym od kolonoskopii i gastroskopii