Ciągle powracający katar i ból gardła

Ciągle powracający katar i ból gardła brak odporności na infekcje górnych dróg oddechowych u moich dorosłych dzieci Ciągle są na lekach dostępnych w aptece typu ; gripex, akatar i krople do nosa Czy i jak można uodpornić na te schorzenia .

Witam! Przede wszystkim należy dbać o zdrową i zróżnicowaną dietę - unikać produktów gotowych i wysoce przetworzonych, spożywać dużą ilość świeżych owoców i warzyw, najlepiej cytrusów. Należy zadbać również o ogólną kondycję organizmu poprzez regularne uprawianie sportu, unikać nadmiernych ilości alkoholu oraz papierosów. Przed okresem jesienno-zimowym warto również zaszczepić się na grypę.