Ciągłe uczucie gorąca u czternastolatka

Witam serdecznie, mojemu synowi ( 14 lat) wciąż jest gorąco, nawet jeśli na dworze jest -10 stopni i wciąż się poci. Dodam jedynie iż ma 185 cm wzrostu i waży 83 kg i uprawia sport. Nie wiem czy to kwestia dojrzewania czy powinnam zacząć się martwić? Badania ma regularne raz do roku ( medycyna sportowa)i według lekarza wyniki są książkowe.

Lek. Bartosz Szarawarski

Dzień dobry. Wskazane byłoby wykonanie badań podstawowych: morfologii, CRP, TSH, ft4, elektrolitów (sodu, potasu), glukozy, kreatyniny, Alat, zapisu EKG. Zmiany hormonalne w okresie dojrzewania mogą prowadzić do nadpotliwości. Wg siatki centylowej jest wysoki jak na swój wiek, wydaje się, że ma mocno rozwiniętą tkankę podskórną, prawdopodobnie niedawno miał duży skok wzrostowy. Jeżeli w problem będzie się nasilał / utrzymywał wskazane jest omówienie problemu z lekarzem rodzinnym.