Dlaczego odczuwam gorąco i mam nadpotliwość?

Co może powodować ciągle uczucie gorąca oraz nadpotliwość tylko kończyn. Mam ciągle gorące, wilgotne, czerwone stopy i dłonie z których czasami pot leje się strugami, muszę brać 2-3 reczniki papierowe żeby osuszyć dłonie. Problem z roku na rok się pogłębia, i teraz mam tak praktycznie non stop, zwłaszcza przy temp. powyżej 20 stopni. Ciągle jak bym się gotowała od środka. Lato dla mnie to prawdziwe piekło. Pytanie na poważnie, proszę nie ignorować i nie pisać, że to stres.
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Szanowna Pani,

proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, wskazana jest szczegółowa diagnostyka, zalecana jest konsultacja endokrynologiczna, w przypadku kiedy będzie wykluczone podłoże somatyczne, można badać czynnik psychiczny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś