Dlaczego mam te problemy ze snem i ciągłe zmęczenie?

Witam, Od jakiegoś czasu zauważyłam, że stalam sie zmęczona nie robiąc nic takiego do tego pojawiły się problemy ze snem budzę się non stop w nocy. Częściej zaczelam miewać bóle glowy, które przypisywali zmianom w pogodzie. Stresuje się prawie wszystkim i potrafię sie rozpłakać niewiadomo czemu nawet w pracy przez co mam problemy ze skupieniem na swoich obowiązkach. Przez nerwy miewam skurcze żołądka dlatego tez odechciewa mi sie jesc. Zaniepokojona zrobilam badania krwi, wszystko wyszlo w normie oprócz tsh i cholesterolu hdl ktore wyszly podwyższone
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Ważny jest Pani poziom hormonów , jesli TSH jest powdyższone , mozliwe ,ze choruje Pani na niedoczynnośc tarczycy . Proponuję konsultację z endokrynologiem , wskazana jest takż ekonsultacja psychologiczna

Specjalistka chorób wewnętrznych posiadająca doświadczenie kardiologiczne.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

zachęcam wizytę u lekarza rodzinnego celem dalszej diagnostyki. Bardzo prawdopodobne, że potrzebna będzie Pani także konsultacja z lekarzami specjalistami – w tym endokrynologiem.

Wiele stanów chorobowych może objawiać się ciągłym zmęczeniem, ale głównie dolegliwość ta występuje w powiązaniu z zaburzeniami snu, niedoborami gospodarki mineralnej i nietolerancjami pokarmowymi, a także zaburzeniami endokrynologicznymi, w tym występuje przy niedoczynności tarczycy. Zmęczenie towarzyszy także niskiemu ciśnieniu tętniczemu krwi. O możliwych przyczynach chronicznego zmęczenia przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene. W pierwszej kolejności zalecałabym wykluczenie chorób tarczycy, w tym wskazanej wyżej niedoczynności – zaburzenia w nastroju mogą świadczyć o tym, że tarczyca nie pracuje prawidłowo. W tym artykule znajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy.

Jeśli mowa o zaburzeniach snu, to przede wszystkim trzeba zastanowić się, jak obecnie wygląda Pani rytm dnia i higiena snu. Na początek trzeba zadbać o zdrową dietę, ograniczenie używania telefonu czy komputera (zwłaszcza na dwie godziny przed snem), wprowadzenie stałych godzin kładzenia się do łóżka i zbudowania tzw. rytuału wieczornego (np. kąpiel, szklanka wody, czas na czytanie książki). Jakość snu wskazuje nam także na poziom stresu w codziennym funkcjonowaniu, dlatego warto starać się wyeliminować najbardziej stresujące czynniki z życia. Proszę zapoznać się z treścią artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-snu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty