Ciągłe zmęczenie, drżenie rąk oraz problemy z pamięcią i koncentracją a borelioza

Witam, mam 21 lat, w wieku 9 lat zostałem ukąszony przez kleszcza. Ostatnie kilka lat źle się czuje, jakby wyssany z energii. Przeważa zmęczenie psychiczne i fizyczne, problemy z pamięcią i koncentracją, nadwrażliwość wzroku i słuchu, drżenie rąk oraz jakby uczucie przedmiotu, który lata luzem wewnątrz głowy i obija się o nią(występuje najczęściej z rana). Wynik badania w kierunku boreliozy: Wyniki: IgG > 800 U/ml < 9 IgM 0,88 Index < 1,0 Co można przez to zrozumieć?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam, interpretacja: wysokie miano IgG to efekt przejścia boreliozy w przeszłości. prawidłowe miano IgM to znak, że na dzień dzisiejszy choroba nie jest aktywna. Wniosek: wymienionych objawów nie należy łączyć z boreliozą. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty