Ciąża a gruczolakowłókniak u 34-letniej kobiety

Witam serdecznie, Jestem po 2 badaniach USG piersi i elastografii i zdiagnozowano u mnie gruczolakowłókniaka (12mmx9mmx6mm). Zalecana jest kontrola co 6 miesięcy przez dwa lata. Planowałam ciążę i mam pytanie czy po urodzeniu dziecka może włókniak się wchłonąć? Czy w tym przypadku lepiej się powstrzymać z urodzeniem dziecka? Czy stosuję się leczenie farmakologiczne takich zmian? Z góry dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie stosuje sie leczenia farmakologicznego. Natomiast czy zmiana sie zmniejszy czy powiększy po ciazy jest trudne do stwierdzenia. Ciąża teoretycznie moze spowodować powiększenie zmiany z powodu większej ilości estrogenów. Pozdrawiam