Ciąża bez stosunku płciowego?

Mam za półtora miesiąca 18 lat i nie wiem czy mogę być w ciąży bez z stosunku. Jestem dziewicą i czy z powodu drobnych pieszczot mogło dojść do ciąży? Spóźnia mi się okres już miesiąc. Trzy tygodnie po terminie myślałam, że mam okres, lecz to była jakaś ciemno brązowa wydzielina (gęsta), na drugi dzień miałam tak jakby ból a kłucie po bokach podbrzuszu i parę razy się to powtórzyło.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ryzyko zapłodnienia istnieje wyłącznie w sytuacji bezpośredniego kontaktu nasienia z drogami rodnymi. Możliwe jest zatem zajście w ciążę zarówno podczas klasycznego stosunku, jak i przez przeniesienie spermy na dłoni partnera. Ryzyko to w obu sytuacjach oczywiście jest bardzo różne. Niestety nie precyzujesz, jaki rodzaj pieszczot miał miejsce. Chciałabym jednak powiedzieć, że zarówno petting jak i wzajemne ocieranie miejsc intymnych nie niesie za sobą ryzyka ciąży.

Przyczyn opóźnienia miesiączki może być wiele. Stres, zmiana klimatu, rozpoczęcie nowej diety, infekcja to jedynie kilka przykładowych przyczyn opóźnienia miesiączki. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co wywołało opóźnienie miesiączki w Twoim przypadku.

Należy się jednak poważnie zastanowić, czy krwawienie które opisujesz nie było przypadkiem miesiączką, tyle że o zmienionym charakterze. Jeśli krwawienie miało miejsce w przewidywanym terminie to najprawdopodobniej właśnie tak było. Sporadycznie charakter miesiączki może się zmieniać, co również może być związane z zadziałaniem wyżej wymienionych czynników.

Oczywiście, jeżeli nadal obawiasz się ciąży, zawsze możesz wykonać test ciążowy. Wynik będzie już wiarygodny. Jeżeli za miesiąc, licząc od daty wystąpienia ostatniego (tego zmienionego) krwawienia okres nie pojawi się, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.