Cierpną mi ręce - to przez picie piwa?

Mam problem, od dwóch lat wypijam dziennie 4 piwka. Czy z tego powodu mogą mi teraz cierpnąć ręce?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Przewlekłe nadużywanie może prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego - tzw. polineuropatii alkoholowej, której  początkowym objawem są często drętwienia kończyn. Wskazana byłaby konsultacja neurologiczna celem ustalenia właściwej przyczyny występujących u Pana dolegliwości.