Ciężki oddech i bardzo mocne chrapanie

Witam serdecznie. Mam 59 lat, skończyłam dwa dni temu. Od 18 lat z chwilą jak urodziłam moje trzecie dziecko straciłam okres. Miałam zatrucie ciążowe i od tamtej pory mam nadciśnienie i przyjmuję leki. W między czasie leczyłam tarczycę i miałam podwyższony cholesterol. Prowadzę bardo nerwowy tryb życia, jestem osobą bardzo impulsywną. Od jakiegoś czasu ja i moi znajomi dostrzegli u mnie, że tak ciężko oddycham, do tego doszło już wcześniej bardzo mocne chrapanie w nocy mimo, że śpię na boku. Śpię z ręcznikiem ponieważ jestem bardzo zlana potem, Nie wiem co się dzieje, poszłam do endokrynologa, który powiedział, że to nie jest wina tarczycy. Tak, że nie wiem gdzie się mogę udać. Lekarz pierwszego kontaktu do którego chodzę wysłał mnie na badanie krwi i stwierdził że wyniki mam dobre i na tym się skończyło. Co dalej? Uprzejmie proszę o odpowiedź. Co mam robić? Gdzie iść? Z poważaniem Janina Łapińska.

Witam serdeczne,
Uczucie duszności może być wynikiem schorzeń układu oddechowego oraz sercowo-naczyniowego. W tej sytuacji warto wykonać rtg klatki piersiowej, ekg oraz ECHO serca. Na podstawie tych badań będzie można określić czy przyczyna tych dolegliwości są schorzenia wyżej wymienionych narządów.
Bardzo ważny jest dokładny wywiad lekarski (np. w jakiej pozycji Pani śpi, czy wysiłek wpływa na nasilenie duszności) oraz badanie ( np. czy są obrzęki podudzi).
Jeżeli zaś chodzi o chrapanie to ważna jest również czy towarzyszą temu bezdechy. Jeśli tak wskazane jest badanie polisomnograficzne. Pozwoli to na diagnostykę w kierunku bezdechu sennego.
Pozdrawiam