Co dalej, jeśli stosowałam spirulinę w ciąży?

Witam obecnie jestem w 22 Tc znajoma dała mi spiruline którą spozywalam ok. 5 dni w ilości 5 tabletek po 500 mg nie świadoma tego że jest w niej aż 70 % witaminy A!! Czy powinnam się obawiać tego haniebnego niedopatrzeniea??

Lek. Michał Lenard

Witamina A jest szkodliwa w ciąży w nadmiarze. Ilość jaką Pani przyjęła prawdopodobnie nie będzie miała szkodliwego wpływu na płód. Należy jednak poinformować o tym swojego ginekologa podczas wizyty kontrolnej. Pozdrawiam!