Co dalej, jeżeli mam stłuszczenie wątroby o podłożu niealkoholowym?

Witam, Cierpię na nerwicę lękową(zespół lęku uogólnionego z objawami somatycznymi). Boje sie leków , regularnie zażywam hydoksyzynę w dawce 50 mg na dobę, i doraźnie xanax 0,25 (rzadko ze względu na obawę przed uzależnieniem). Dostałem od różnych lekarzy różne opcje farmakologiczne. Jeden lekarz polecił escitalopram 10 mg /dobę. Drugi escitalopram 5 mg/ dobę (mówił, że być może ta dawka wystarczy), a trzeci bardzo poleca pregabalinę (póki co 150 mg na dobę), że ponoć ma mniej skutków ubocznych niz SSRI i zachęca do pregabaliny. W internecie pojawia się dużó sprzecznych informacji odnośnie uzależnienia od pregabaliny i sam już nie wiem. czy skusic sie na escitalorpam 5 mg (czy taka dawka może juz dzialac?) czy faktycznie lepsza bylaby ta pregabalina? zachęcające jest to, że według artykułów działa wyraźnie na obie składowe lęku : psychiczna i somatyczną i że ponoć szybciej niz SSRI. ale kwestia uzależnienia i schodzenia z niej nie napawa optymizmem. Bardzo proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej opcji. pragnę dodać , że na psychoterapię uczęszczam cały czas, a z chorób współistniejących mam stłuszczenie wątroby o podłożu niealkoholowym. dziękuje i pozdrawiam

Dobry Wieczór Panu,

Z Pana relacji wynika, że wskazane by mieć na uwadze stan zdrowotny wątroby...

Zalecałabym, by skonsultował Pan "za i przeciw" z lekarzem prowadzącym oraz z hepatologogiem.

Życzę Panu zwyczajnej pomyślności w Nowym Roku,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
na tym polega zaburzenie lęku uogolnionego, że sie martwimy cały czas zeby sie zabezpieczyc i nie możemy podjac decyzji.
Nie ma jednego dobrego leku na wszystkich pacjentó. Kazdy z nas reaguje inaczej. Dawki zapisywane przez lekarzy sa różne. Zwykle zapisuje sie mniejsza a potem sie zwieksza, żeby potem zmniejszyc. Escitalopram jest ok.
To co powinien Pan cwiczyc to nauka bycia w niepewnosci, zaufanie dobremu lekarzowi..i tak wszystko Pan odstawi po jakimś czasie. Leki Pana nie wyleczą. Czlowiek zdrowy martwi sie do godziny dziennie, a Pan?
z tego martwienia sa wszystkie objawy nerwicy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za efekty psychoterapii.