Co dalej z wadą zastawki aortalnej?

Witam! Zdiagnozowano u mnie wadę zastawki aortalnej. Pytanie czy jest gorzej na podst.dwóch badań echa w odstępie 7mies.I echo:płatki mocno zwapniałe Vmax 4,2m/sGradient max/śr.71/41mmHg AVA 1,2cm2 Fala zwrotna2jetowa,zajmuje ok 2/3LVOT PHT640 ms Prędkość telediastoliczna0,12 Inny lekarz robił II echo: masywne kalafiorowate zwapnienia płatków przechodzące na przypodstawną część AM Gradient max/śr 47/31mmHgAVA 1,7cm2 Fala zwrotna I st. Pierścień25mm.Ilość płatków nie do oceny.Czy jest gorzej?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u kardiologa i Ew decyzja o leczeniu zabiegowym