Co jest powodem bólu głowy podczas zdenerwowania i czy oznacza to tętniaka?

Witam. Mam dobre badanie holter, ciśnienie około 110 na 75 natomiast jak się zdenerwuje co miało dziś miejsce i bardzo się wystraszyłam- do rzeczy: podczas zdenerwowania bardzo rozbolała mnie głowa a tego następstwem było takie tępe strzyknięcie w głowie. Po chwili delikatna bolesność na karku, szyi. Bardzo się boję się może powstał mi w ten sposób tętniak? Może taki wzrost ciśnienia przyczynić się do takich zmian? Czy grozi mi tętniak? Czy to strzelenie może oznaczać powstanie tętniaka?

Lek. Wojciech Zygmunt

Tętniaki (jeżeli nie są zmianami wrodzonymi) rozwijają się przewlekle. Pojedynczy "skok" ciśnienia nie powinien przyczynić się do powstania tętniaka. Nie wykluczone jest jednak, że tętniak u pani występuje. Jednakże pani dolegliwości w pierwszej kolejności upatrywałbym się w nagłym wzroście ciśnienia tętniczego, który wynikał ze zdenerwowania. Jeżeli opisane przez panią dolegliwości budzą spory niepokój, to dla pewności może się pani skonsultować z neurologiem.