Co jest powodem bólu po operacji uwolnienia zrostowego jelita cienkiego?

Witam, miesiąc temu miałam operacje uwolnienie zrostowe jelita cienkiego i drenaż otrzewnej ( laparotomia ) . Od ok 4 dni cierpię na bardzo silne bóle brzucha takie skurczowe jak przy bardzo bolesnej miesiączce . Ból jest nie do Niesienia i muszę brać Apap lub pyralginę a to wiem ze nie jest najlepszym rozwiązaniem . Zrobiłam badania i usg , jak na stan po operacji są w miare ok, na usg nic nie wyszło . Obawiam się ze to mogą być bóle przez te nowe zrosty jakie powstały . Czy to już ma tak zawsze być ? Czy powinnam zrobić jakieś specjalne badania które pomogą mi zlokalizować skąd te bóle . Nie da się tak funkcjonować :( dodam ze nie mam gorączki i mam wypróżnienia , tylko ten okropny ból w podbrzuszu skurczowy promieniujący do kręgosłupa . Proszę o pomoc .

Do oceny klinicznej, po badaniu ; pełny wywiad, wyniki etc... Jaki stan ogólny; waga, inne schorzenia? Jaki tryb życia ? Do omówienia z Lekarzem leczącym który zna pacjenta! Ważny wywiad, objawy, wyniki badań; Pozdrawiam i zapraszam