Co jest powodem pocenia doni i stóp oraz złego samopoczucia?

Witam. Mam 21 lat, od kad pamietam juz jako dziecku pocily mi sie dlonie i stopy bardzo obficie (Teraz zauwazylam, dlonie smierdza mi kwasna wonia) Lekarze niczego z tym nie robili kiedy bylam dzieckiem, bo twierdzili, ze to na tle nerwowym. Do tego dochodzi opuchlizna i uczucie ciezkosci konczyn ktore pojawia sie nagle w ciagu dnia i zawsze zaraz po przebudzeniu. Teraz od niedawna doszly do tego uczucie dusznosci, ktore pojawia sie nagle i w gornej czesci ciala. (tak jak by szlo od glowy w dol mrowienie i cieplo) Oprocz tego odczuwam slabniecie przy uczuciu ciepla i czuje, ze poca mi sie dlonie, stopy i cale cialo. Do tego mam nocne obwite i bardzo smierdzace kwase nocne poty. Do tego dochodzi ciagle uczucie zmeczenia i since pod oczami mimo odpowiednich godzin snu (nie mam ciezkiej pracy). Nie wiem czy to jest cos wspolnego ale mam nieregularne miesiaczki czasmi w miesiacu wogole i czeste bolesne wysypy na twarzy najintensywniej broda i czolo w postaci bolacych guzkow. Mialam robione podstawowe badania krwi wszytsko w normie, cukier, nerki tez. Odrzywiam sie dobrze nie mam nadwagi ( 164cm i 50kg). Ostatnio zauwazylam, ze mam slabe cisnie nie kiedy siedze 87/66 lub nizsze, kiedy naprzyklad wejde po schodach lub wroce po 30 min spacerze 103/62. Lekarz twierdzi, ze to ok bo jestem mloda i szczupla.

Lek. Wojciech Zygmunt

Nadmierna potliwość może być związana z nadreaktywnością nerwowego układu autonomicznego. Jednakże opisane przez panią objawy mogą świadczyć o chorobie układowej. Powinna się pani skonsultować z dobrym internistą, który nie będzie bagatelizował takich objawów jak duszność i poty nocne. Jeżeli żadna przyczyna somatyczna się nie potwierdzi, zawsze należy wziąć pod uwagę psychogenne tło choroby.