Co jest powodem strachu dziecka przed starszymi dziećmi?

Witam.Moja 5 letnia corka chodzi do przedszkola ma problem. Natomiast taki ze podczas gdy do klasy wejdzie jakies starsze dziecko poprostu sie go boi czasem tak ze asz placze. Jak starsze dziecko opusci klase mimetalnie sie uspokaja. Nie wiem czym jest wywolany jej strach poniewasz w domu bawi sie ze starszymi bracmi i siostrami ciotecznymi. Dobrze nawiazuje katakt z rowiesnikami nie ma problemow w nauce dobrze sobie radzi jest spokojnym dzieckiem. Grzecznie dzieli sie zabawkami i slucha polecen pani. Nigdy nie skarzyla sie ze ktos jej dokucza. Jesli pytam czemu sie boi czy cos sie stalo zawsze odpowiada to samo nikt mi nic nie zrobil poprostu sie boje .

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że przyczyną takiego zachowania, może być jakieś przeszłe zdarzenie, ze strony starszego Dziecka, któremu Pani Córeczka nadała znaczenie emocjonalne i stąd taka reakcja, że w środowisku "poza bezpiecznym" jakim jest klasa, oraz obecność kogoś starszego, czuje obawę oraz lęk.

Swobodnie czuje się z Osobami, które zna i utrzymuje z Nimi więzi rodzinne.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani Córeczki bezpośrednia rozmowa, ze wspierającym Psychologiem dziecięcym, do którego poczułaby otwartość, by podzielić się przyczyną lęku.
Jak również otwarta i szczera rozmowa, z Nauczycielem prowadzącym zajęcia?

Czasami mało ważne rzeczy (dla Dorosłego) potrafią mieć olbrzymie znaczenie dla (małego) Dziecka...

Serdeczności i radości dla Pani i Córeczki życzę,

irena.nielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605