Co jest powodem trudności z przełykaniem?

Witam, mężczyzna lat 25. Od pewnego czasu zauważyłem że są problemy przy przełykaniu. Tzn nie są one jakieś tragiczne jednak przy niektórych kęsach mam uczucie jakby jedzenie zatrzymało się na wysokości krtani (powyżej jej) i dopiero po powtórnym przełknięciu lub popiciu wodą (co jest najlepsze w tym wypadku) jedzenie idzie dalej. Nie zauważyłem u siebie objaw typowego refluksu jak, zgaga itp. Ale miewam częste odbijanie i czasami suchy kaszel. Do tego pozostaje czasami uczucie guli które, mija.

Szanowny Pani, zgłasza Pan dolegliwości, których przyczyny najpewniej maja podłoże somatyczne. Proszę udać się na otwartą rozmowę do lekarza rodzinnego. Jeśli nie znajdzie on przyczyn somatycznych, a dolegliwości będą się utrzymywały długo, np. powyżej pół roku, może warto będzie udać się na 1 czy dwie konsultacje do psychologa? Nieczęsto, ale zdarza się, że takie dolegliwości mogą mieć podłoże psychiczne.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wnioskuję, że może to być taka Pana "uroda".

Jednak wskazana jest wstępna konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Pana do gastroenterologa, celem zdiagnozowania Pana symptomów.

Życzę Panu pomyślności i radości,
Irena Mielnik-Madej
aberis@op.pl