Co jest powodem zawrotów głowy po pierwszym stosunku?

Witam. Niecałe 2 tygodnie temu kochałam się po raz pierwszy z moim chłopakiem ( był to moj pierwszy raz ). Wg moich obliczeń nie miałam dni płodnych. Nie mielismy zadnego zabezpieczenia ( poniosla nas chwila i nie pomyslelismy o tym ) i on skonczyl we mnie. Od tamtego czasu czuję się dziwnie. Mam zawroty glowy, ciagle jestem zmeczona. Okres powinnam dostac 2 dni temu. Bolą mnie piersi, czasami pobolewa brzuch ale nic sie nie zapowiada, zebym dostała okres. Boję się, że mogę być w ciazy. Czy to mozliwe? Dlaczego mam takie objawy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W ciążę można zajść również po pierwszym stosunku. W terminie spodziewanej miesiączki powinna Pani wykonać test ciążowy. Jeżeli jednak jest Pani zaniepokojona tym stanem, to najlepiej będzie jeśli uda się Pani do ginekologa.