Co jest przyczyną krótszego krwawienia?

Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne (D****). Przez ten rok w sumie nie widziałam żadnych zmian w krwawieniach, tyle że były bardziej regularne. Od ostatnich dwóch (to teraz i poprzednie) zauważyłam, że krwawienie nie trwa 5 dni, tylko 3. Pierwsze dwa są obfite, ale raczej jest to wodnista wydzielina, a nie taka bardziej gęsta jak zawsze, a trzeci jest nie czerwony(jak zwykle), tylko bardziej w brąz i już mniej obfity. Poźniej to już prawie wogole tego krwawienia nie ma. Zastanawiam się, czym to może być spowodowane?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienie z odstawienia najczęściej pojawia się w 2 lub 3 dniu przerwy. Zazwyczaj też, podczas każdego cyklu pojawia się tego samego dnia i ma podobną morfologię. Nie oznacza to jednak, że krwawienia te nie mogą pojawić się na przykład 4 czy nawet 5 dnia. Mogą być ponadto krótsze, dłuższe, mniej lub bardziej obfite. Ma to związek między innymi z czynnikami środowiskowymi, na które jest Pani narażona. Ulegają one zmianom, co ma odzwierciedlenie w Pani cyklu. Proszę się zatem nie niepokoić. Gdyby krwawienie podczas następnego cyklu nie pojawiło się w ogóle, proszę skonsultować się z lekarzem.