Co mam myśleć o swoich wynikach przy takiej wadze i wzroście?

Dzień dobry, Szanowni Państwo, od ponad 2 lat zmagam się z cholesterolem. Ponieważ informacji jest dużo, pozwolę sobie przejść do rzeczy Około 2 late temu waga 90kg wzrost 187cm (lekko ponad przeciętna budowa, brak brzucha, trochę aktywności fizycznej, brak konkretnej diety, alkohol weekendowo) Cały wynik fatalny, trójglicerydy na poziomie 600 Dostałem lek Suvardio (minimalna dawka 5) i zalecenie diety itd. Od tego czasu, niezależnie od diety, ćwiczeń i znacznym zmniejszeniu alkoholu wyniki spadły ale nie chcą się unormować. Dzisiaj miałem badanie krwi 13h na czczo (dwa dni po treningu) 92kg wagi, 187cm wzrostu, umięśniony, alkoholu brak od Sylwestra, wcześniej rzadziej, niż weekendowo, codzienny spacer minium 5km, siłownia, dieta pełna w źródła dobrego cholesterolu, co najmniej 15-20 produktów poleconych przez dietetyka, nieotłuszczony brzuch (zarysowane mięśnie brzucha) Wyniki: Cholesterol całkowity (jedn. tradyc.)136 mg/dl Cholesterol całkowity (jedn. SI)3,5 mmol/l Triglicerydy (jedn. tradyc.)127 mg/dl Triglicerydy (jedn. SI)1,4 mmol/l Cholesterol HDL (jedn. tradyc.)27 mg/dl Nie-HDL109 mg/dl Cholesterol HDL (jedn. SI)0,7 mmol/l Cholesterol nie-HDL (jedn. SI)2,8 mmol/l Cholesterol LDL (jedn. tradyc.)83 mg/dl Cholesterol LDL (jedn. SI)2,2 mmol/l Nie chcę się poddawać w staraniach. Jestem już osobą, która zwykle jest kierowcą i odmawia słodyczy i alkoholu - nie przeszkadza mi to. Niestety, mimo to wyniki są, jakie są. Byłem łącznie u czterech lekarzy, dwoje z nich stwierdza, że przy genetycznej predyspozycji do wysokich triglicerydów, wyniki jest cudowny. Dwoje uważa, że jest fatalnie, jeden lekarz przez telefon założył, że przy moim wzroście mam cholesterol, jak 120 kilogramowy, otyły człowiek. Proszę o wsparcie, nie mam pojęcia, co robić dalej. Czy to faktycznie nie jest zły wynik, jak na genetyczne obciążenie? Czy może powinienem zmienić lek? Czy siłownia aż tak negatywnie wpływa na wynik? Jeden z lekarzy powiedział, że kilka dni po treningu triglicerydy mogą być wyższe ale tu na badaniu nie są wysokie. PS. dodam, że po pierwszym roku, gdy odstawiłem alkohol i słodycze w 100% i miałem ścisłą diete, wyniki były bardzo podobne.

Witam serdecznie,

Przede wszytskimproszę zwrócić uwagę na to jak się Pan czuje, jakie jest samopoczucie, wydolność fizyczna. Jeśli czuje się Pan dobrze to naprawdę nie ma się czym przejmować i kontynuować dotychczasowe zmiany (żywienie, aktywność) - bo ewidentnie wpłynęły bdb na posiom trójglicerydów z 600 na 127 (brawo!), warto zwrócić uwagę że cholesterol calkowity jest na prawidłowym poziomie, również LDL, można sprobować podbić nieco HDL - dobre jakościowo tłuszcze (orzechy, ryby, awokado, itp.) Pozdrawiam