Co mam robić z bolesną szóstką?

Witam. Otóż poszedłem wczoraj do stomatologa w przychodni przyszpitalnej z bólem zęba. Myślałem że w szpitalu zrobią tak by nie bolało, niestety lekarz oznajmił że jest problem z korzonkami bez jakichkolwiek badań i jest to z zęba 4 i 6 . Wychodzi na to że boli mnie 6 . A lekarz wyrwał mi 4. I teraz nie wiem co robić. Gdyż zębodół nr 4 nie boli mnie po wyrwaniu zęba , ale ząb 6 w dalszym ciągu. Teraz z bólem w 6 napewno nie mogę pójść do innego dentysty ,gdyż rana po wyrwaniu 4 jeszcze się nie zagoiła. Co robić? Kiedy mogę iść do innego lekarza z tą boląca 6? Nie zamierzam wyrywać kolejnego zęba, skoro istnieję chociaż odbija szansa że da się odratować .

Trzeba iść do lekarza jak najszybciej. Konieczna diagnostyka RTG i niekiedy TK aby w 3D ocenić zęba i możliwość jego ratowania. Obecnie wiedza i technologia umożliwia ratowanie zębów a usuwanie jest ostatecznością.