Co mam robić z tą szóstką?

Dzień dobry, Zwracam się do Państwa dość nietypową dolegliwością. Nietypową, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego przypadku, a także stomatolog u którego leczę się od lat, pierwszy raz ma do czynienia z takim przypadkiem. Od ponad roku mam problem z dolną szóstką. Nie doskwiera mi ból, a jest to tylko i wyłącznie pulsowanie (w zębie czuję jakby ciśnienie, tak jakby coś chciało się stamtąd wydostać). W ostrzejszych momentach, kiedy pulsowanie się nasila, zaczyna mi drętwieć oraz mrowić prawa część twarzy. Wykonywane było już RTG, na którym niestety nic nie widać. Sam jestem u mojego stomatologa tydzień w tydzień i staramy się z tym walczyć. Lekarz czyścił mi i wypełniał kanały, podawał do kanałów różnej maści leki. Sprawdzając zęba, prawdopodobnie wodą utlenioną, roztwór buzował w zębie, tak jakby coś się tam gotowało. W tym momencie, wspomniał, że pozostała jedynie ekstrakcja zęba. Chciałbym być w 100% pewien, że jest to jedyne rozwiązanie, ponieważ nie widzi mi się usuwanie zęba. Nie chcę się poddawać, dlatego też mam ogromną prośbę o informację, co mogę jeszcze zrobić w tej kwestii. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! :)

Trzeba wykonać badanie TK aby w 3D ocenić stan kanałów i kości. Leczenie kanałowe powinno być wykonane na jednej wizycie pod mikroskopem, podawanie leków i innych substancji to tylko przedłużanie leczenia i nie powinno być już stosowane.