Co mam robić z tą zmianą po goleniu?

Witam około tygodnia temu podczas golenia zaciąłem sobie pryszcza. Po 3 dniach zrobił się duży ropień 3-4cm. Po wizycie u dermatologa dostałem antybiotyk oraz maść z antybiotykiem z diagnozom że powinien sam zniknąć. Po kolejnych 3 dniach udałem się do chirurga który stwierdził że guzek jest dość duży i trzeba go usunąć ale nie chciał tego zrobić na miejscu bo stwierdził że nie wie czy to jeszcze ropniak czy jak stwierdził przerodził się we włókniaka (z tego co czytałem jedno nie ma z drugim nic wspólnego) i zalecił badanie USG (badanie mam najszybciej za tydzień). Dzisiaj po smarowaniu maścią odpadł mi strupek i zaczęła lecieć ropa. Żona stwierdziła że można samemu wycisnąć tą ropę bo tak zawsze robiła i wycisnęła ile się dało aż została sama krew. Jama ropnia zmniejszyła się może z 1cm ale nadal jest spora. Nie za bardzo wiem jak wygląda przekrój ropnia bo oczywiście nigdzie nie można tego znaleźć. Czy po drenażu ropnia dalej zostaje ta jama (guzek)? Czy podczas antybiotykoterapii jestem zagrożony powikłaniami? Co ja mam zrobić w takiej sytuacji bo mam wrażenie że nikt nie potrafi mi kompetentnie pomóc?

Po takiej ewakuacji treści ropnej antybiotyk przyjmowany doustnie powinien zdecydowanie zredukować rozmiar zmiany - jest to najprawdopodobniej zropiały kaszak /zmiana nienowotworowa/. Po zaleczeniu zmiany - redukcja rozmiarów - całą pozostałą "grudkę" należy radykalnie wyciąć, gdyż zwykle po samoewakuacji takich ropni pozostaje jednak torebka lub jej fragmenty.