Co mam robić z tym bólem łopatki?

Witam. Mam zwichnięty staw mostkowo obojczykowy po wypadku cztery lata temu. Z początku nawet nie domyśliłam się, ze coś jest nie tak. Od roku jednak ból nasila się i mam trudności z przełykaniem. Widoczna jest górka na stawie i wygląda jakby nie było symetrycznie. Laryngolog po badaniu stwierdziła, ze jest wybrzuszenie w przełyku, bez żadnych zmian chorobowych. Do tego dołączył ból łopatki, który w nocy jest tak mocny, że nie pozwala mi spać nawet jak zażyję sirdalud. Ortopeda którego odwiedziłam, stwierdził, ze mam prawdopodobnie wybity obojczyk i nic z tym nie zrobi, wypisał mi tylko fizjoterapię na ból łopatki. nie badając mnie nawet manualnie...Czy rzeczywiście jest za późno, zeby coś z tym zrobić?
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy,

Współczujemy, że odczuwa Pani takie dolegliwości bólowe ze strony narządu ruchu. Na pewno jest to dość uciążliwa przypadłość, utrudniająca codzienne funkcjonowanie, obniżająca komfort życia.

Problem, o którym Pani pisze, prawdopodobnie jest efektem urazu stawu mostkowo-obojczykowego doznanego w przeszłości. Niestety po takim wypadku, nawet po kilku latach mogą uaktywnić się dolegliwości związane z ruchomością stawu i odczuwania bólu.

Z racji odległości, trudno ocenić dokładnie Pani stan zdrowia oraz stopień aktualnej kontuzji. Proponujemy, aby spróbowała Pani zabiegów rehabilitacyjnych, które zalecił lekarz. W przypadku braku widocznej poprawy, można by rozważyć szerszą diagnostykę, między innymi rezonans magnetyczny i USG bolącego stawu.

Zwichnięcie stawu mostkowo – obojczykowego to dość trudne schorzenie, do którego dochodzi zazwyczaj w wyniku urazu sportowego lub komunikacyjnego. Częstą konsekwencją może być przemieszczenie w kierunku przednio górnym u schyłku obojczyka. Najczęściej towarzyszy temu obrzęk, ból, ograniczenie ruchomości stawu, a także wspomniane przemieszczenie. Może dochodzić również do uniesienia lub zagłębienia skóry oraz deformacji okolicy tego stawu.

W przypadku zwichnięcia takiego stawu prowadzi się zazwyczaj postępowanie operacyjne lub nieoperacyjne, polegające na nastawieniu danego zwichnięcia, a także zabiegi rehabilitacyjne.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecie-stawu-barkowo-obojczykowego

A odpowiedź na podobne pytanie będzie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-gojenia-nadruchomosci-w-stawie-mostkowo-obojczykowym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty