Przyczyny utraty włosów są różne - zakażenie grzybicze, stany niedoborowe, leki i wiele innych. Proponuję artykuł zawierający informacje na ten temat: portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-lysienia.
Jeśli tworzą sie u Pana typowe zakola, to utrata włosów w tym miejscu może być objawem męskiego łysienia androgenowego, które wiąże się z podwyższonym poziomem dihydrotestosteronu i najczęściej jest uwarunkowane genetycznie (czy Pański ojciec lub któryś z wujków wcześnie wyłysiał?). Z drugiej strony - trochę wcześnie na ten typ łysienia. Jest on bardziej typowy dla wieku 35-40 lat i więcej, choć spotkać go można także u mężczyzn koło 20-25. roku życia. Informacje na ten temat znajdzie Pan na stronie: portal.abczdrowie.pl/rodzaje-lysienia oraz portal.abczdrowie.pl/leczenie-lysienia-androgenowego.
Stany niedoborowe (za mało żelaza, mikroelementów, witamin) także mogą powodować utratę włosów. Napoje energetyzujące spożywane zbyt często i w zbyt dużej ilości powodują wypłukiwanie z organizmu mikroelementów. Poprawiają koncentrację tylko przez chwilę (pół godziny, godzina), a na dłuższą metę osłabiają organizm. To może być przyczyna przerzedzenia włosów, ale raczej nie tworzenia się zakoli.
Proponuję wizytę u dermatologa (można się do niego dostać bez skierowania). Lekarz zbada, czy nie ma Pan którejś z chorób skóry, powodujących utratę włosów - np. zakażenie grzybicze, któremu towarzyszy łojotok i łupież.