Co mam zrobić z tymi szumami?

Podczas kwarantanny w marcu przechodziłam infekcję. Po jej zakończeniu miałam dziwne zawroty głowy (bujanie, nie karuzela) i zwiększyły się szumy uszne (które mam na co dzień). Laryngolog uznał, że zawroty to kwestia osłabienia po infekcji, ale na szumy przepisał mi lek Vestibo. W ulotce przeczytałam, że jeśli ktoś na niskie ciśnienie, lek ten powinien przyjmować pod stałą kontrolą lekarza. Niestety w trakcie wizyty o moje ciśnienie lekarz nie pytał, a jestem nieskocisnieniowecem (zazwyczaj 90 na 50). Co może się stać, jeśli przyjmę lek?

Witam! Działanie leku jak i objawy uboczne zależą od różnych czynników: dawka i metoda przyjmowanych leków, waga pacjenta, jego stan fizyczny i wielu innych. Betahistyna (Vestibo) nie należy do leków wybitnie mocnych, rzeczywiście może w początkowej fazie delikatnie obniżać ciśnienie krwi lub nawet powodować niepewność postawy, ale przy odpowiednio dobranych dawkach większych problemów nie będzie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.