Zawroty głowy i szumy uszne i po uszkodzeniu błędnika

3 lata temu miałem uszkodzony błędnik-neuronotpatia przedsionkowa, leczenie w szpitalu 2 tyg.TK z kontr. bez zmian. Leczenie jeszcze przez pół roku. Rok temu zawroty powróciły (przewlekłe nie gwałtowne). Dostałem Vestibo 2x0.5 24mg. Po kilku tygodniach poprawa. Sytuacja powróciła w tym roku, zwiększono dawkę- 2x1 24mg od 5 miesięcy-bez rezultatu, szumy uszne i zawroty(bez problemów z równowagą). Neurolog-OK. Ciśnienie 125/70 tylko ciągle z niskim pulsem 54-56. Co może być przyczyną?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam
Niestety uszkodzenia błędników mogą być trwałe i okresowo mogą się nasilać !
Bywa, że pozostają trwale szumy uszne.... pomaga cicha muzyka...
To niezwykle wrażliwy narząd ! Betahistyna /= Vestibo/ pomocna w dawce 2x24 mg, ważne żeby pić dużo wody!potem 2x1/2 tabl,
Dlaczego takie wolne tętno, może po lekach zwalniających czynność serca??
Czy nie ma zaburzeń rytmu serca??? Skoków ciśnienia Wysokiego cholesterolu??
Wskazana też gimnastyka "dla błędników" i utrzymanie dobrej ogólnej sprawności fizycznej!

Szanowny Panie, szumy uszne to istotnie problem terapeuryczny, nie ma cudownych leków, to co Pan opisuje to może być choroba Meniera, autorzy francuscy z pwodzeniem stosują trental iv w kroplówkach oraz cerebrolizynę , bardzo dobry jest też quinomit w kroplach
proszę o kontakt : bajko1@wp.pl