Co mam zrobić, żeby sobie pomóc?

Oj życie, życie.Nie mam sily żeby się podnieść z łóżka i zacząć żyć jak dawniej Co mam zrobić żeby siebie pomoc?Jak to się stało, że zawsze będąc niezależną silną osobą w tym momencie nie jestem w stanie zebrać sił i zacząć żyć. Najlepiej zasnąć i nie obudzić się więcej.

Szanowna Pani,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka kardiologiczna, internistyczna, endokrynologiczna.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Dzień dobry, proszę udać się na wizytę do psychologa. Trzeba ustalić, na ile Pani samopoczucie jest spowodowane rozwijającym się procesem chorobowym, być może depresyjnym. Po Pani wypowiedzi wnioskuję, iż zmaga się Pani z obniżonym nastrojem, utratą energii oraz myślami rezygnacyjnymi - a te są poważnym objawem.
Może też Pani od razu udać się do psychiatry. Należy przyjąć, że jeśli ten stan trwa dłużej, powyżej 2-3 tygodni, potrzebna jest specjalistyczna pomoc.
Rozumiem, że jest Pani trudno jako osobie, która zawsze starała sobie radzić samodzielnie. Być może trudno przyznać się do potrzeb wobec innych, a może tego, co uznaje Pani za swoje słabości. Te obawy są dość powszechne. Ważne, by nie dawać im priorytetu ponad Pani zdrowiem. Pozdrawiam serdecznie.