Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mnie czeka po chemioterapii?

Daniela, lat 48, jestem 5 miesięcy po amputacji piersi. Moje wyniki histopatologiczne to cinoma ductale infltrans non comedo G2 Bloom 2-guz [M-8500/3] adiposa-poj II-ozn.w.chl.dolu pachy.[M-00100] nadenitis reactiva(10 wezlow)III-ozn.w.chl.gory pachy.[M-00100] astases carcinomatosae(1 wezel) cum infiltratione capsulis et talae adiposae.[m-8010/6] phadenitis reactiva (10 wezlow)-poj.IV-ozn.w.chl.szczytu pachwy. [M-00100].dodatni odczyn immunohistochemiczny na receptor /ER++w 40% komorkach/[M-0000].Dodatni odczyn na receptor/PGR+w 10%komorkach/[M-0000].Receptor /HER2 (0)/[M-850000].

Miałam zlecone 6 cykli chemii, jutro biorę ostatnią. Wyniki, które miałam robione podczas chemii, były w porządku. Podczas brania chemii czułam się w miarę dobrze. Nie wiem co mnie czeka i czego mogę się spodziewać. Proszę o jakąś wskazówkę.

Dziękuję z góry.  

KOBIETA ponad rok temu

Terapia celowana w leczeniu raka

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Z uwagi na obecność receptorów estrogenowych i progesteronowych na komórkach nowotworowych być może będzie rozważana hormonoterapia.
Podczas kwalifikacji lekarz będzie uwzględniał efekty chemioterapii, stan ogólny, stopień zaawansowania klinicznego.
Niestety trudno powiedzieć coś więcej.

Proponuję skonsultować problem z onkologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy