Co mogą oznaczać luźne stolce i biegunki?

Od przynajmniej 2 tygodni mam problemy z luźnym stolcem, wzdęciami i uczuciem niepełnego wypróźnienia. Mam otyłość, złą dietę i tryb życia. Problem pojawił się dosyć nagle. W między czasie wystąpiła gorzka ślina po spożyciu niektórych produktów, jednak ustąpiła po 3-4 dniach. Mniej więcej też w tamtym okresie miałem absolutnie nieznośne i cuchnące gazy. Te też wróciły do normy. Obecnie najbardziej niepokoi mnie nietypowy stolec (papka/luźny). Czasem odczuwam ucisk z prawej strony w pasie.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Opisane przez Pana objawy mogą być przyczyną wielu różnych schorzeń, bez dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego ciężko jest znaleźć bezpośrednią przyczynę. Sugerowałabym aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu uzyskania skierowania na badania (w tym badanie moczu i kału). Dodatkowo sugerowałabym wykonanie usg jamy brzusznej. Niewątpliwie niezbędna będzie zmiana nawyków żywieniowych i redukcja masy ciała.
Zapraszam na wizytę online.

Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy