Co mogą oznaczać moje problemy skórne po mezoterapii igłowej?

Dzień dobry, robiłam mezoterapie igłowa z preparatem BBglow. Twarz moja wyglada jak poparzona i codziennie pojawiają się nowe czerwone plamy szczególnie przy nosie i w okolicy ust, skóra się łuszczy. Zabieg był 4 dni temu, ale codziennie skóra wyglada gorzej. Miesiąc temu robiony zabieg wypełnienia bruzd wargowo nosowych. Czy to może być powód? Co zrobić aby skóra wróciła do dobrej kondycji? Czy to normalne ze po 4 dniach skóra wyglada az tak źle?

Dzień dobrym, w pierwszej kolejności powinna skonsultować się z osobą, która zabieg wykonała i przedstawić swoje zaniepokojenie z efektu zabiegu oraz o zmianach jakie powstały po zabiegu. Jeśli wykonywała Pani zabieg bb glow to zapewne był to zabieg mezoterapii mikroigłowej a nie igłowej, przynajmniej tak powinien być przeprowadzony. Jeśli natomiast preparat wprowadzany był jak mezoterapią igłową to wówczas zabieg był nie prawidłowo wykonany. W przypadku zabiegu mezoterapii mikroigłowej rollerem bądź dermapenem złuszczanie to normalna reakcja skóry o której powinna być Pani poinformowana, tak samo jak o tym jak pielęgnować skórę po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest bardzo zaczerwieniona, czuć intensywne gorąco, szczypanie. Po kilku dniach skóra zaczyna się delikatnie złoszczać co wynika z przerwania ciągłości skory podczas zabiegu. Aby ja zregenerować powinna Pani stosować kremy regenerujące np. cicalfate z Avene lub cicaplast z La Roche Posay dostępne w aptece.
Wcześniejszy zabieg wypełniania bruzd nie wpływu na wykonany zabieg.

Pozdrawiam serdecznie