Co mogą oznaczać plamienia - czy to skutek diety?

od 2 tygodni przeszłam na dietę , tabletki antykoncepcyjne biorę od ok. 5 miesięcy, ale biorę je prawidłowo. Wczoraj pojawiły się lekkie brązowe plamienia, ale okres powinien być dopiero za tydzień. Przy stosowaniu diety nie zażywam żadnych leków ani pigułek. Co może być przyczyną plamienia? Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pojawienie plamień lub krwawien śródcyklicznych należy zawsze wykluczyć ciążę. test ciążowy należy wykonać po około 10 dniach od stosunku. Gdyby wynik były ujemny należy go powtórzyć po tygodniu. Przed kolejny opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.
Mało prawdopodobne aby dieta miała wpływ na pojawienie się plamień.
Gdyby plamienia się utrzymywały konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może trzeba będzie zmienić tabletki na inne.