Co mogą oznaczać te zmiany na członku partnera?

Dzień dobry, mój chłopak (22 lata) po kąpieli w jacuzzi ze znajomymi ma bolesne wypryski na penisie (od spodu, nie na przedzie), na tyle bolesne, że nie może się masturbować, i czuje pieczenie podczas oddawania moczu. Nie mogę go nakłonić do pójścia do lekarza, więc chciałam zapytać, jaka może być przyczyna i czy są jakieś "domowe" sposoby radzenia sobie z tym? Dziękuję i pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie jest możliwe polecenie domowych sposobów bez postawienia diagnozy. Bolesne wypryski na penisie, zwłaszcza w połączeniu z pieczeniem podczas oddawania moczu, mogą mieć różne przyczyny, w tym infekcje grzybicze, bakteryjne lub choroby przenoszone drogą płciową.

Ponadto takie dolegliwości mogą występować w przypadku stanu zapalnego skóry. Środki chemiczne używane do czyszczenia jacuzzi lub dodane do wody mogą powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne. Warto więc przekonać partnera, by mimo wszystko udał się do lekarza, najlepiej do dermatologa bądź urologa, który zaleci dalsze postępowanie.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesne-krostki-na-penisie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesne-krostki-na-penisie-oraz-pieczenie-skory,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesne-plamki-na-penisie-czy-to-grzybica.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.