Co mogą oznaczać zawroty głowy i osłabienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie tętnicze?

Witam mam nadciśnienie tętnicze. Od 3 lat brałem ramipril 5 mg x 1 rano. Ostatnio włączono mi NEBILET 5 mg 1 x 1/2 tabletki wieczorem. Lekarz zalecił aby zmienić kolejność przyjmowania leków.Od 4 dni NEBILET biorę rano, a ramipril wieczorem. Od 3 dni mam zawroty głowy, jestem zmęczony, słaby i mam wrażenie że mogę zemdleć. Czy to normalne? Jak długo może trwać taki stan? A może powinienem odstawić NEBILET, jeśli tak to w jaki sposób odstawić lek. Mam przestać go poprostu brać, czy stopniowo? Bardzo proszę o radę, gdyż nie jestem w stanie pracować. Pozdrawiam Robert

Proszę skonsultować odstawianie leków z lekarzem prowadzącym. Nebilet można odstawić od razu. Jednak takie objawy na początku przyjmowania leku są normalne, mijają. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.