Co mogą znaczyć moje problemy zdrowotne, zmęczenie i nadmierny stres?
Witam ! Mam 25 lat mam zone i 2 dzieci. Od dluzszego czasu moje cialo daje oznaki ze cos jest ze mna nie tak ale nikt nie potrafi zdefiniowac co bo wykonuje coraz to wiecej badan, a na zlosc zadne nic nie wykazuje robilem juz usg brzucha,usg serca, ekg serca, tk glowy rezonans glowy, morfologie krwi pelna,rozmaz krwi,poziom chloesterolu,tarczyce,kał,mocz,badalem watrobe trzustke nerki i wszystko jest ok a objawy co coraz to gorsze ! Do objawow nalezy: -bol glowy -brak koncentracji -klopoty z pamiecia -klocie w sercu jak i pod sercem -dusznosc (ciezkie oddychanie) bez zadnego wysilku przychodzi samoczynnie -bole brzucha ( mam umowione gastroskopie ale pewnie jak na zlosc tez nic nie pokaze) -prawdopodobnie napady paniki nie potrafie powiedziec czy sa to one na 100% ale serce mi zaczyna strasznie bic, mam straszne leki uczycie jakbym doslownie zaraz mial pasc i zemdlec nogi robia sie strasznie ciezki tak samo rece , strasznie boje sie o swoje zycie... - szumy w uszach i slabsze slyszenie , jak dziala cos glosniej to czuje ten dzwiek 2 razy mocniej i calosc rozprzestrzenia sie na glowe... -slaby wech i pogorszyl mi sie troche wzrok .. Naprawde juz nie mam pojecia co mam robic a objawy sa coraz gorsze mam rodzine i strasznie sie tego boje bo juz wolalbym znalezc powod niz zyc z tym co przechodze.. dodam ze jestem strasznie zestresowany unikam kontaku z ludzmi ,nie wychodze do znajomych zbyt czesto, wole czas spedzac na osobnoscia co najgorsze jestem ciagle zmeczony nie wazne ile przespie godzin .. zawsze jestem zmeczony.... Bardzo prosze o pomoc... bo ja juz sobie z tym nie radze :( Pozdrawiam !

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane czynniki psychicznym, stresem, w związku z tym zalecana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania). Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pana przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana, *** z Pana opisu wynika, że skoncentrował się Pan nadmiernie nad różnego rodzaju symptomami z ciała, co powoduje coraz większe znerwicowanie, ponieważ badania nie potwierdzają żadnej choroby w Pana ciele. Proponuję więc, aby raczej skoncentrował się Pan na rekreacji, którą może Pan wykonywać razem ze swoją rodziną, nawet z małymi dziećmi np. spacery, jazdę na rowerze, bieganie trzymając wózek za rączkę pełen małych dzieci ... czyli po prostu zwiększyć aktywność fizyczną. Jest to konieczne - zwiększy to bowiem dopływ tlenu do Pana głowy i ciała. Jeżeli taki młody człowiek skarży się, że opada z sił to daje informacje że jest niedotleniony. I zamiast czas i pieniądze tracić na rożnego rodzaje badania to lepiej ten czas poświęcić na kontakt z rodziną i aktywność fizyczną, bo 26 lat ma się raz w życiu - to jest ogromny potencjał, którego nie można zniszczyć poprzez negatywne myślenie o urojonych chorobach - to się nazywa hipochondria. Można też - w miarę możliwości - skontaktować się z psychoterapeutą, który na pewno pomoże wyjść z obecnych trudności. ***
Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl
Witam Pana,
Jeżeli wyniki badań są w porządku, to to znaczy że Pana
Dolegliwości są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem jest stres, przeżywane emocje,