Co mogę jeść po usunięciu migdała?

11 doba po usunięciu migdałków w znieczuleniu ogólnym bez komplikacji (mam wysoką krzepliwosc krwi i ilość plytek). Czuję jak włókniki latają przy przełyku co prowadzi do mdłości-jak sobie z tym radzić? Kontrola u lekarza dopiero za 6 dni. Nie mam już problemów z przełykaniem, co już można jeść bo na zupy, papki i lody już nie mam siły

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odpowiednia dieta po zabiegu zmniejsza czas rekonwalescencji, dlatego powinna się Pani wstrzymać z naruszaniem jej.

Jeżeli znudziły się Pani zupy, papki i lody, można też włączyć do diety między innymi: kisiele, budynie, serki, jogurty oraz zmiksowane na soki owoce i warzywa. Warto też jeść lody i pić zimne napoje, ponieważ niska temperatura pokarmy obkurcza naczynia krwionośne, co przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia. Oczywiście trzeba uważać, żeby się nie przeziębić.

Dieta po zabiegu usunięcia migdałków jest kluczowa w rekonwalescencji, dlatego bardzo ważne jest jej restrykcyjne przestrzeganie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym tego zabiegu:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.