Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić z bólem pleców?

Zrobiłam ostatnio rezonans górnego odcinka i wyszło w badaniu, że jest ,,lordoza szyjna zniesiona; kanał kręgowy fizjologicznie wąski; krążki m-k c5/6 i c6/7 z cechami odwodnienia i obniżenia wysokości; nierówności blaszek granicznych trzonów c5ic6; centralna wypuklina krążka m-k c5/6 z modelacją worka oponowego; Nastawiał mnie lekarz i powiedział, że mam jeszcze nienadwichnięte żebra, było lepiej, ale teraz znowu mnie boli i to jeszcze dolny odcinek pleców - lędźwiowy. Co mogę zrobić żeby było lepiej i mniej bolało, dodam ze mam 27lat.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Niestety większość zmian ma charakter zwyrodnieniowy-utrwalony. Warto skonsultować się z lekarzem ortopedą bądź specjalistą rehabilitacji medycznej celem opracowania programu rehabilitacji, który prowadzony regularnie, mógłby przynieść poprawę.
W związku z istniejąca przepukliną worka oponowego wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna - być może będzie możliwe usuniecie przyczyny i przyniesienie ulgi choć w części dolegliwości.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy