Co mogę zrobić z bólem pleców?

Zrobiłam ostatnio rezonans górnego odcinka i wyszło w badaniu, że jest ,,lordoza szyjna zniesiona; kanał kręgowy fizjologicznie wąski; krążki m-k c5/6 i c6/7 z cechami odwodnienia i obniżenia wysokości; nierówności blaszek granicznych trzonów c5ic6; centralna wypuklina krążka m-k c5/6 z modelacją worka oponowego; Nastawiał mnie lekarz i powiedział, że mam jeszcze nienadwichnięte żebra, było lepiej, ale teraz znowu mnie boli i to jeszcze dolny odcinek pleców - lędźwiowy. Co mogę zrobić żeby było lepiej i mniej bolało, dodam ze mam 27lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety większość zmian ma charakter zwyrodnieniowy-utrwalony. Warto skonsultować się z lekarzem ortopedą bądź specjalistą rehabilitacji medycznej celem opracowania programu rehabilitacji, który prowadzony regularnie, mógłby przynieść poprawę.
W związku z istniejąca przepukliną worka oponowego wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna - być może będzie możliwe usuniecie przyczyny i przyniesienie ulgi choć w części dolegliwości.
Pozdrawiam