Co mogę zrobić, żeby z powrotem zbliżyć się do męża?

Dzień dobry, mam pewien problem. Wraz z mężem długo staraliśmy się o dziecko, nawet robiliśmy badania na niepłodność. W końcu po długim czasie zaszłam w ciążę i urodził nam się zdrowy synek. Niestety, z mężem przestaliśmy się dogadywać. Myślałam, że skoro oboje tak bardzo czekaliśmy na naszego synka to oboje będziemy bardzo szczęśliwi kiedy już się urodzi. Niestety, tak dobrze to jest chyba tylko w filmach...Co mogę zrobić,żeby z powrotem zbliżyć się do męża, żeby chciał się zajmować dzieckiem?

Dzień dobry,

Czy Pani przypadkiem nie ograniczyła swojego życia i zainteresowań wyłącznie do spraw związanych z synkiem? Często zdarza się tak kobietom, szczególnie jeśli długo czekały na dziecko. W takiej sytuacji mąż być może czuje się zaniedbany, odsunięty na dalszy plan, już dla Pani nieważny. Trzeba koniecznie pomyśleć, jak (mimo przepracowania i niewyspania) znaleźć czas dla Waszego związku, bo dziecko nie wzmacnia go automatycznie (sposób opiekowania się nim i wychowywania bywa powodem wielu sprzeczek i nieporozumień).

Zachęcamy do szukania wsparcia wokoło siebie. Może warto poprosić zaufaną przyjaciółkę o zaopiekowanie się dzieckiem na godzinkę lub dwie, aby Pani z mężem mogła wybrać się na wspólny spacer lub kolację? Inną możliwością jest wspólne obejrzenie filmu, jak dziecko już uśnie. Proszę również nie obawiać się prosić męża o wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności razem, po powrocie z pracy. Proszę pamiętać, ze Pani również cały dzień była na nogach, więc praca męża niech nie będzie wymówką. Wykonywanie czynności razem (jak np. kąpiel Maluszka) umacnia więzi miedzy ludźmi. Jak dziecko będzie trochę starsze, zaplanujcie Państwo weekend kiedy dziadkowie będą mogli został dłużej z dzieckiem, a Państwo spędzą weekend wyłącznie razem. Jesteśmy przekonani, ze dziadkowie z przyjemnością spędza czas z wnukiem. Proszę nie bać się prosić o wsparcie! Życzymy wielu pięknych chwil razem!

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi oraz dr Aleksandrą Piotrowską)