Co mogło być przyczyną przerzedzenia się włosów?

Od jakiegoś czasu zauważyłem przerzedzające się włosy i co dziwne, tylko przy linii włosów. Nie wypadają mi nadmiernie (czasami pojedyńcze po przejechaniu ręką, przy myciu ok. 20). Mam dopiero 18 lat. Mama nie ma problemu z łysieniem, ojciec zaczął koło 25 roku życia (lecz nie wyłysiał całkowicie, ma duże zakola). Linia włosow po prostu mi się bardzo przerzedziła, od czego to może być? Dodam, że w ostatnim czasie dużo piłem alkoholu i niezbyt zdrowo jadłem. Używałem też dużo past do stylizacji..

Dzień dobry,

Konieczna będzie wizyta u lekarza trychologa lub dermatologa. Przyczyn wypadania włosów może być wiele- zła dieta, stres, zaburzenia hormonalne itp.

Pozdrawiam serdecznie.