Co mogło zostać uszkodzone po dłutowaniu zęba?

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu (dokladnie) miałał dłutowaną dolną ósemkę i wyrywaną górną (jednocześnie). 3 dni temu ustąpiły dolegliwości bolowe, wszystko wróciło do normy. Wczoraj postanowiłam "sprawdzić" czy moja szczęka jest jeszcze ckliwa i tak jakby "zaciskałam" zęby kilka razy, jadłam też twarde orzeszki. Wstałam dziś rano i mam obolałą szczękę (nie jest to permanentny ból, a ból przy ruchach szczęki), pojawiła się też lekka opuchlizna. Czym to może być spowodowane? Czy coś uszkodziłam?

Dolegliwości bólowe mogły ustąpić jednak przez okres do dwóch tygodni może Pani odczuwać ból w pewnych momentach. By wykluczyć inne czynniki, które moga powodować ból. Zapraszam na bezpłatny przegląd do siebie. Bez obejrzenia jamy ustnej, niewiele mogę wywnioskować.