Czy kręgosłup mógł zostać uszkodzony?

Dzień dobry, 3 dni temu wieczorem miałam punkcję lędźwiową. Dzisiaj strasznej boli mnie szyja i plecy, głowa już trochę mniej. W pionizacji jest gorzej ale w leżeniu ból nadal się utrzymuje. Czuje promieniowanie do rąk. Nie jestem w stanie siedzieć ani stać. Czułam się tak dzień po punkcji, kolejnego dnia już było ok a dzisiaj znowu to się dzieje. Czy biorąc pod uwagę dyskopatię i być może lędźwiową to czy kręgosłup mógł zostać uszkodzony? Dodam, że jestem bardzo senna.
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

punkcja lędźwiowa to procedura medyczna, która polega na wprowadzeniu igły w okolicę lędźwiową kręgosłupa w celu pobrania płynu mózgowo-rdzeniowego lub podania leków. Może to prowadzić do pewnego stopnia dyskomfortu w okolicy lędźwiowej po zabiegu, ale zazwyczaj te objawy są lekkie i powinny ustąpić w ciągu kilku dni. Czasami jednak dochodzi do tzw. zespołu popunkcyjnego.

Jeśli ból utrzymuje się lub nasila, zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą. Lekarz będzie w stanie przeprowadzić odpowiednie badania, aby ustalić przyczynę bólu i zaproponować dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-popunkcyjny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.