czy zatkane uszy mogą wynikać ze znieczulenia?

Witam mam 19 lat 5 dni temu miałam zabieg urs diagnostyczny lekarz miał mnie znieczulic w plecy niestety po 5 wkłucicach akestezjolog stwierdził że znieczulamy ogólnie. Po zabiegu nie odczuwalam żadnego bólu ale niestety od 2 dni mam straszny ból głowy jak tylko wstanę z łóżka. Nie mogę nawet siedzieć ból ustępuje jak sie położę do tego ciągle zatkane ucho. Czy to możliwe ze to po tych kłuciach w plecy?

Zespół popunkcyjny to ból głowy po punkcji lędźwiowej. Charakterystycznymi cechami bólu jest jego nasilanie się w ciągu około 15 minut po przyjęciu przez pacjenta pozycji siedzącej lub stojącej i zmniejszanie się w ciągu 15 minut po przyjęciu pozycji leżącej. Bólowi głowy towarzyszy przynajmniej jeden z wymienionych objawów: nudności, sztywność karku, niedosłuch, szum w uszach lub światłowstręt. Ból pojawia się do 5 dni po wykonaniu nakłucia lędźwiowego.

Zespół popunkcyjny najczęściej ustępuje samoistnie w ciągu tygodnia i nie pozostawia trwałych następstw.

Zaleca się leżenie, przyjmowanie dużej ilości płynów, paracetamol z kofeiną w tabletkach.

W przypadku przedłużania sie objawów wskazana konsultacja neurologiczna. Czasem w leczeniu można stosować tzw. łatę z własnej krwi.

Ma Pani typowe objawy zespołu popunkcyjnego.

Pozdrawiam

Magdalena Nowaczewska