Silny zespół popunkcyjny po cesarskim cięciu oraz duszności i kołatanie serca przy chodzeniu

Mam silny zespół popunkcyjny po cesarskim cięciu ale dodatkowo towarzyszą mu objawy takie jak duszności i kołatanie serca przy chodzeniu. Dodam że po przyjęciu pozycji leżącej wszystkie dolegliwości ustępują. Obawiam się możliwości wystąpienia zatorowości płucnej, choć po zabiegu zostałam szybko spionizowana, otrzymałam dwa zastrzyki przeciwzakrzepowe. Ponadto jestem szczupła i nie mam obrzęków nóg. Poziom d-dimerów w badaniu w 3 dobie po cc 1500. Czy mam powody do obaw?

Witam! Droga pani, aby rozwiać wszelkie pani obawy trzeba zrobić proste badanie USG serca. Poza tym zatorowość płucna jeżeli występuje nie ma związku z przyjmowaną pozycją.
Pozdrawiam.