Zakładane szwy po wyrywaniu zęba

Witam, prawie dwa tygodnie temu we wtorek miała wyrywaną dolną ósemkę oraz zakladane szwy. Po wyrwaniu wystąpiła opuchlizna która utrzymywała się przez prawie tydzień. Lekarz przepisał mi antybiotyk Clindamycin, który zażywałam przez 6 dni. Po skończeniu antybiotyku czyli po 7 dniach od wyrwania zęba dokucza mi wieczorami ból w okolicach wybranego zęba, który jest pulsujący i promieniuje w stronę uchę. Chciałabym się dowiedzieć co jest tego przyczyną i czy konieczna jest wizyta u dentysty.

Dzień dobry,
musi Pani udać się na zdjęcie szwów, a wtedy lekarz będzie mó©ł sprawdzić jak przebiega proces gojenia. Czasem już przepłukanie rany potrafi zmniejszyć dolegliwośći.