Co mogły znaczyć moje dolegliwości w czasie rezonansu?

Mam implant tytanowy w odcinku kręgosłupa szyjnego C5-C6. Operacja odbyła się w 2014 w Polsce. Po przyjeździe do UK lekarz zalecił badanie rezonansem szyji kontrolnie. Czułam podczas rezonansu ciepło ale po badaniu zaraz ustało to uczucie. W sierpniu 2018 kolejny rezonans tym razem dolnego odcinka kręgosłupa ale tym razem było inaczej. Czułam jakby szyja i tył głowy mi się paliły, oddech był bardzo ciepły i wytrzymałam tylko 60 sekund badania. Te objawy utrzymały się do następnego dnia. Czy to jest groźne? Dlaczego tak się stało?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Rezonans magnetyczny wytwarza silne pole magnetyczne, co nie pozostaje obojętne dla implantów tytanowych. Objawy, które Pani miała najprawdopodobniej właśnie z tego wynikają. Być może w Pani przypadku badanie rezonansem magnetycznym nie będzie dla Pani wskazane z powodu występujących dolegliwości. Oczywiście powinna Pani o tym powiedzieć lekarzowi, który ewentualnie będzie kierował Panią na takie badanie.